Do programu konferencie sa dostal aj projekt Spolu s Rómami dosiahneme viac, ktorého cieľom je systémová podpora rómskeho vzdelávania v kontexte národnostného vzdelávania.
Prezentácia projektu zahŕňala základné informácie o projekte, donorovi projektu, inovatívnom vzdelávaní, príprave pedagógov na štátnu jazykovú skúšku z rómskeho jazyka, školeniach manažmentu škôl, a tiež informácie o školeniach v oblasti ľudských práv a demokratického občianstva. Skúsenosti zo študijných pobytoch pre pedagógov, ktoré sa organizovali s Európskym Wergeland Centrom v Nórsku boli tiež predmetom prezentácie o projekte Spolu s Rómami dosiahneme viac.
Prezentovať priebežné výsledky a výstupy projektu na tejto konferencii je dobrou príležitosťou informovať odbornú verejnosť o možnostiach budovania rómskeho vzdelávania, podpore inkluzívneho vzdelávania, ktoré vďaka nórskym fondom realizujeme v súčasnosti. Konferencie takéhoto formátu sú istým signálom pre rozvíjanie ďalších projektov v oblasti podpory výchovy a vzdelávania žiakov z rómskych komunít a budovania siete interkultúrnych škôl, uviedol projektový manažér Jozef Facuna.
Projekt „Inovatívne vzdelávanie učiteľov s cieľom zvýšiť ich interkultúrne kompetencie vo vzdelávacom procese rómskych žiakov“ sa realizuje v rámci programu Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov financovaného z Nórskych grantov a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.